Kaune socialine akcija "Kvėpuok laisvai" paminėta Pasaulinė astmos diena

Visame pasaulyje gegužės pirmąjį antrądienį yra švenčiama pasaulinė astmos diena. Šios dienos tikslas – ne tik supažindinti visuomenę su šia lėtine, neinfekcine liga, bet ir siekti palengvinti jau ja sergančiųjų gyvenimą bei pagerinti jų gyvenimo kokybę. Pirmą kartą Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugija (LPAD) surengė Astmos dienos paminėjimą Kaune.

Pasaulinė astmos diena minima jau nuo 1998 m. Kiekvienais metais dienos tema šiek tiek skiriasi – šiemet ja siekta parodyti supratimą ir paramą tiems, kurie serga šia liga, jų artimiesiems, šeimos nariams. Per pastaruosius tris dešimtmečius sergamumas astma vis didėja. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomeninis šiuo metu nuo astmos kenčia apie 300 milijonų gyventojų, sergamumas liga ypač didėja išsivysčiusiose šalyse. Lietuvoje kvėpavimo takų ligomis serga apie 10 tūkst. gyventojų. Svarbu tai, kad astma gali užklupti bet kurio amžiaus žmogų – tiek vaiką, tiek jau garbingo amžiaus senjorą.

Socialinę akciją „Kvėpuok lengvai", skirtą paminėti Pasaulinę astmos dieną, surengė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Pulmonologijos ir imunologijos klinika kartu su Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugija. Akcija buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią ligą ir ja sergančius pacientus. Kauno rotušės aikštėje Pasaulinės astmos dienos proga miestiečiams išdalinta daug įvariaspalvių balionų, o kartu su jais – suteikta naudingos informcijos apie pirmuosius astmos simptomus, požymius, apie ligos diagnostikos galimybes, gydymo būdus bei kur reikia kreiptis, norint pasitikrinti nerimą keliančius simptomus. Miestiečiai džiaugėsi akcija – kalbinti ir balionus priėmę Kauno gyventojai sakė, jog smagu pabendrauti su gydytojais ne ankštuose poliklinikų kabinetuose. Be to, jie džiaugėsi, jog gydytojai primena svarbias profilaktikos priemones ir sieka, kad pacientui netektų su jais susidurti ligoninės palatoje. „Praeiviams dovanojome ne tik gerą nuotaiką ir balionus, bet ir suteikėme žinių apie astmą,“ – sėkminga akcija džiaugėsi viena iš jos organizatorių, Kauno klinikų gydytoja pulmonologė Deimantė Hoppenot. 

Atgal į naujienų sąrašą