Naujienos

Akimirkos iš konferencijos "Pulmonologija ir alergologija 2018"

Konferencijoje dalyvavo kviestinis svečias iš Nyderlandų vėžio instituto prof. E. Smit, kuris su konferencijos dalyviais pasidalino šiuolaikine plaučių vėžio strategija. Konferencijoje buvo pristatytos naujos plaučių vėžio diagnostikos ir gydymo rekomendacijos. Taip pat buvo skaitomi pranešimai apie staigios kūdikių mirties priežastis, imunosupresinių pacientų kritines būkles bei alergijas egzotiniams vaisiams ir gėrimams. Konferencijoje "Pulmonologija ir alergologija 2018" pranešimus skaitė šie lektoriai: S. Miliauskas, K. Malakauskas, M. Žemaitis, I. Bajoriūnienė, L. Jaruševičius, V. Bajoriūnas, B. Šitkauskienė, V. Bubnaitienė, V. Pilvinis, R. Stankienė, K. Biekšienė bei A. Bagdonas.

Narystė Europos respiratologų draugijoje (ERS)

Su Europos respiratologų draugija (ERS) sutarta, kad Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos (LPAD) nariams metinė ERS narystė, kaip ir LPAD narystė, prasidės ir baigsis vienu metu, t.y. nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. Laikina išimtis padaryta LPAD nariams, kurie lengvatinėmis sąlygomis įstojo į ERS 2017 metais - jiems narystė yra pratęsta iki 2018 m. gruodžio 31 d.

LPAD visuotinis narių susirinkimas

Dienotvarkė:
1) LPAD pirmininko ataskaita.
2) LPAD iždininko ataskaita.
3) Revizijos komisijos ataskaita.
4) LPAD Valdybos rinkimai.
5) Revizijos komisijos rinkimai.
6) Kiti klausimai.

Akimirkos iš LPAD rudens seminaro 2017m.

Konferencijoje dalyvavo kviestinis svečias iš Amsterdamo laisvojo universisteto A. Vonk Noordegraaf, kuris su konferencijos dalyviais pasidalino plautinės hipertenzijos diagnostikos ir gydymo aktualijomis. Rudens seminaras buvo skirtas intersiticinių plaučių ligų radiologinei diagnostikai, jų histopatolginių pokyčių atpažinimui, tačiau buvo prisimintos ir plaučių embolijos diagnostikos ir gydymo gairės, bei susipažinta su autoimuninių plaučių ligų laboratorine diagnostika. Rudens seminare pranešimus skaitė šie lektoriai: A. Naudžiūnas, S. Miliauskas, J. Staikūnienė, K. Malakauskas, L. Vaidelienė, J. Zaveckienė, V. Šarauskas, V. Gintauskienė. 

Informacija apie narystę LPAD

  • LPAD narystės metinis mokestis yra 10 eurų ir galioja iki kalendorinių metų pabaigos, t.y. iki gruodžio 31 d.
  • LPAD narys turi teisę lengvatinėmis sąlygomis tapti ERS nariu. ERS narystės metinis mokestis yra 20 eurų ir galioja vienerius metus nuo įtraukimo į ERS narių sąrašą. Pageidaujantys, gali nurodyti iki trijų ERS darbo grupių.
  • Narystės mokestį galima apmokėti pervedimu į LPAD sąskaitą arba LPAD konferencijų metu. 

Boehringer Ingelheim: kaip naudoti "Respimat" inhaliatorių?

Boehringer Ingelheim nori Jus supažindinti kaip pasiruošti naudoti pirmąjį kartą "Respimat" inhaliatorių bei šio inhaliatoriaus naudojimo instrukciją.

LPAD pasirašė tarptautinės narystės sutartį su ERS

2017 m. balandžio 5 d., Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugija (LPAD) pasirašė tarptautinės narystės sutartį su Europos respiratologų draugija (ERS). Ši sutartis suteikia LPAD nariams teisę tapti ERS nariu su žymiai mažesniu metiniu mokesčiu ir naudotis visomis ERS Sidabrinės narystės suteiktomis privilegijomis:

Gegužės 2 - oji - Pasaulinė astmos diena

Visame pasaulyje gegužės pirmąjį antrądienį yra švenčiama pasaulinė astmos diena. Šios dienos tikslas – ne tik supažindinti visuomenę su šia lėtine, neinfekcine liga, bet ir siekti palengvinti jau ja sergančiųjų gyvenimą bei pagerinti jų gyvenimo kokybę. Jau antrą kartą Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugija (LPAD) surengė Astmos dienos paminėjimą Kaune.

Rugsėjis - pasaulinis idiopatinės plaučių fibrozės (IPF) mėnuo

Idiopatinė plaučių fibrozė (IPF) charakterizuojama progresuojančiu dusuliu, prastėjančia plaučių funkcija ir siejama su bloga prognoze. Sergant idiopatine plaučių fibroze nustatomi įprastinės intersticinės pneumonijos radiologiniai ir/ ar histologiniai požymiai.

Kaune socialine akcija "Kvėpuok laisvai" paminėta Pasaulinė astmos diena

Visame pasaulyje gegužės pirmąjį antrądienį yra švenčiama pasaulinė astmos diena. Šios dienos tikslas – ne tik supažindinti visuomenę su šia lėtine, neinfekcine liga, bet ir siekti palengvinti jau ja sergančiųjų gyvenimą bei pagerinti jų gyvenimo kokybę. Pirmą kartą Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugija (LPAD) surengė Astmos dienos paminėjimą Kaune.

Pulmonologija, alergologija ir klinikinė imunologija 2015

Konferencijoje dalyvaus ir skaitys pranešimą Europos respiratologų draugijos (ERS) viceprezidentas prof. G.Joos iš Gento universiteto, taip pat bus pristatomi Lietuvos astmos sutarimai, plaučių embolijos rekomendacijos, dilgėlinės diagnostikos ir gydymo standartai, kiti aktualūs klausimai. Konferencijoje vyks mokslinių pranešimų pristatymai, stendinių pranešimų sesijos metu jaunieji ir jau patyrę mokslininkai pristatys savo atliktus tyrimus.

Visuotinis LPAD narių susirinkimas

Įvyko Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos Visuotinis narių susirinkimas

Naujas gydymo metodas

Lietuvos Sveikatos moksų universiteto ligoninės Kauno klinikų Pulmonologijos ir imunologijos klinikoje nuo šių metų pradėtas taikyti naujas gydymo metodas – pakaitinė terapija poodiniu žmogaus imunoglobulinu. Pastarasis gydymo metodas  taikomas pacientams, kuriems yra įgimtas antikūnų trūkumas. Dėl nepakankamo antikūnų kiekio organizme šie pacientai yra neatsparūs bakterinėms ir virusinėms infekcijoms.

Suaugusiųjų cistinės fibrozės centras

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje veikiantis Suaugusiųjų cistinės fibrozės centras yra pirmasis Lietuvoje esantis cistinės fibrozės centras, priimtas į Europos cistinės fibrozės draugijos (angl. European Cystic Fibrosis Society) registrą. Registras suteikia galimybę centre besigydančių pacientų demografinius bei klinikinius duomenis lyginti su aukštai vertinamais cistinės fibrozės centrais Europoje, dalintis informacija ir naujovėmis bei patikslinti šia liga sergančiųjų populiaciją.